Psychopat na slobode a úbožiak v base. Také slovenské.

Autor: Jana Kiššová | 11.11.2015 o 7:52 | Karma článku: 16,35 | Prečítané:  10523x

O prípade smeráckeho poslanca Vladimíra Jánoša už počul zrejme každý. Chlapík má na krku viaceré trestné oznámenia a ako vizitku zverejnené nahrávky, v ktorých nadáva vtedajšej manželke ako bíreš a vyhráža sa jej ublížením.

A ako bonus, mal celé roky týrať manželku, svojej 12-ročnej dcére vraj nasilu púšťať Hitlera a dávať do rúk zbrane. Ďalšie nahrávky a výpoveď manželky Ivety zas odhaľujú nehorázne praktiky smeráckych tokov peňazí a tiež to, ako pán Jánoš so svojimi straníckymi kumpánmi v súčinnosti s premiérom Ficom parazitoval na hornonitrianskych baníkoch. Toto všetko dokopy muselo zdvihnúť zo stoličky nejedného slušného človeka. Tá posledná  nahrávka prezentuje mimoriadne vážne obvinenia z defraudácie verejných peňazí, pripomínajúce kauzy ako „hlas podobný Ficovi“ alebo „Mečiarova igelitka“, a to bol zrejme dôvod, prečo sa niekto veľmi rýchlo postaral o to, aby pani Jánošovú umlčal. Len niekoľko hodín po zverejnení svojej spovede totiž požiadala o jej „okamžité stiahnutie“. Kto a akým spôsobom ju k tomu prinútil, sa možno nikdy nedozvieme, no jedno je snáď jasné. Nebolo to jej spontánne a slobodné rozhodnutie. Jasná je zrejme aj závažnosť informácií o tom, ako pán J. nosil domov milióny z Hornonitrianskych baní, rátal ich v stroji a skrýval pred požiarom v alobaloch,  pre ktoré sa do vyšetrovania pustila polícia. Tento škandál je pre pána Jánoša a stranu SMER mimoriadne nebezpečný a je dôvod domnievať sa, že sa mu budú snažiť zabrániť.

Iný príbeh už verejnosť tiež dobre pozná. Ide o príbeh Jozefa Andreja z Popradu, otca nevyliečiteľne chorého Dominika, ktorý údajne odpojil svojho syna od prístroja, čím mu mal spôsobil smrť. Milujúci otec, ktorý sa o svojho 24 ročného syna spolu s manželkou celý život vzorne staral. Napriek jeho nezvratnej diagnóze, potrebe nepretržitej starostlivosti, neľútostným prognózam lekárov a množiacim sa zdravotným problémom robil pre Dominika celý život len to najlepšie, čo vedel a vládal.

A čo majú títo dvaja spoločné? Vážne obvinenia, trestné stíhanie a hrozbu trestov! Niečo však spoločné rozhodne nemajú.

Vladimír Jánoš čelí  dôvodnému podozreniu z násilníctva, týrania manželky a dcéry, sprenevery, z účasti v organizovanej kriminálnej skupine. Vladimír Jánoš, vplyvný politik, s ktorým je spojené obvinenie jeho právnika a lekára pre marenie spravodlivosti, kedy títo údajne zariadili falošné potvrdenie o neschopnosti Jánoša vypovedať pred políciou. Tak tento istý Vladimír Jánoš, majúci dôvod, ako aj finančné možnosti ovplyvňovať kľúčového svedka a mariť vyšetrovanie je vyšetrovaný na slobode. Ešte raz: muž, pred ktorým má strach jeho manželka a bojí sa o svoj život, nie je pre slovenské orgány činné v trestnom konaní pre svoju rodinu, spoločnosť a ďalšie vyšetrovanie takým rizikom, aby bol daný do basy.

Ale Jozef Andrej, dnes zlomený a utrápený človek, sedí vo vyšetrovacej väzbe, lebo je pre štát nebezpečným kriminálnikom. Až takým nebezpečným, že ho nepustili ani na pohreb svojho syna a zamietli aj sťažnosť voči väzobnému stíhaniu. Človek bez finančných prostriedkov, bez možnosti pokračovať v trestnej činnosti, bez akéhokoľvek podozrenia na ovplyvňovanie svedkov, bez možnosti komplikovať vyšetrovanie.

Tak takto vyzerá naše Slovensko za vlády Smeru. Strašná do neba volajúca nespravodlivosť a hanba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česko vyhostí ruských špiónov, ktorí sa hrali na diplomatov

Česká polícia pátra po mužoch, ktorí mali byť aj za otravou Skripaľa v Británii.

Vyrokovala pre Slovensko dodatočné vakcíny Pfizer: Sputnik nie je v Únii tabu

Ľubica Karvašová radí premiérovi o európskej politike.


Už ste čítali?