Psychopat na slobode a úbožiak v base. Také slovenské.

Autor: Jana Kiššová | 11.11.2015 o 7:52 | Karma článku: 16,35 | Prečítané:  10377x

O prípade smeráckeho poslanca Vladimíra Jánoša už počul zrejme každý. Chlapík má na krku viaceré trestné oznámenia a ako vizitku zverejnené nahrávky, v ktorých nadáva vtedajšej manželke ako bíreš a vyhráža sa jej ublížením.

A ako bonus, mal celé roky týrať manželku, svojej 12-ročnej dcére vraj nasilu púšťať Hitlera a dávať do rúk zbrane. Ďalšie nahrávky a výpoveď manželky Ivety zas odhaľujú nehorázne praktiky smeráckych tokov peňazí a tiež to, ako pán Jánoš so svojimi straníckymi kumpánmi v súčinnosti s premiérom Ficom parazitoval na hornonitrianskych baníkoch. Toto všetko dokopy muselo zdvihnúť zo stoličky nejedného slušného človeka. Tá posledná  nahrávka prezentuje mimoriadne vážne obvinenia z defraudácie verejných peňazí, pripomínajúce kauzy ako „hlas podobný Ficovi“ alebo „Mečiarova igelitka“, a to bol zrejme dôvod, prečo sa niekto veľmi rýchlo postaral o to, aby pani Jánošovú umlčal. Len niekoľko hodín po zverejnení svojej spovede totiž požiadala o jej „okamžité stiahnutie“. Kto a akým spôsobom ju k tomu prinútil, sa možno nikdy nedozvieme, no jedno je snáď jasné. Nebolo to jej spontánne a slobodné rozhodnutie. Jasná je zrejme aj závažnosť informácií o tom, ako pán J. nosil domov milióny z Hornonitrianskych baní, rátal ich v stroji a skrýval pred požiarom v alobaloch,  pre ktoré sa do vyšetrovania pustila polícia. Tento škandál je pre pána Jánoša a stranu SMER mimoriadne nebezpečný a je dôvod domnievať sa, že sa mu budú snažiť zabrániť.

Iný príbeh už verejnosť tiež dobre pozná. Ide o príbeh Jozefa Andreja z Popradu, otca nevyliečiteľne chorého Dominika, ktorý údajne odpojil svojho syna od prístroja, čím mu mal spôsobil smrť. Milujúci otec, ktorý sa o svojho 24 ročného syna spolu s manželkou celý život vzorne staral. Napriek jeho nezvratnej diagnóze, potrebe nepretržitej starostlivosti, neľútostným prognózam lekárov a množiacim sa zdravotným problémom robil pre Dominika celý život len to najlepšie, čo vedel a vládal.

A čo majú títo dvaja spoločné? Vážne obvinenia, trestné stíhanie a hrozbu trestov! Niečo však spoločné rozhodne nemajú.

Vladimír Jánoš čelí  dôvodnému podozreniu z násilníctva, týrania manželky a dcéry, sprenevery, z účasti v organizovanej kriminálnej skupine. Vladimír Jánoš, vplyvný politik, s ktorým je spojené obvinenie jeho právnika a lekára pre marenie spravodlivosti, kedy títo údajne zariadili falošné potvrdenie o neschopnosti Jánoša vypovedať pred políciou. Tak tento istý Vladimír Jánoš, majúci dôvod, ako aj finančné možnosti ovplyvňovať kľúčového svedka a mariť vyšetrovanie je vyšetrovaný na slobode. Ešte raz: muž, pred ktorým má strach jeho manželka a bojí sa o svoj život, nie je pre slovenské orgány činné v trestnom konaní pre svoju rodinu, spoločnosť a ďalšie vyšetrovanie takým rizikom, aby bol daný do basy.

Ale Jozef Andrej, dnes zlomený a utrápený človek, sedí vo vyšetrovacej väzbe, lebo je pre štát nebezpečným kriminálnikom. Až takým nebezpečným, že ho nepustili ani na pohreb svojho syna a zamietli aj sťažnosť voči väzobnému stíhaniu. Človek bez finančných prostriedkov, bez možnosti pokračovať v trestnej činnosti, bez akéhokoľvek podozrenia na ovplyvňovanie svedkov, bez možnosti komplikovať vyšetrovanie.

Tak takto vyzerá naše Slovensko za vlády Smeru. Strašná do neba volajúca nespravodlivosť a hanba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?